RÄÄGIME SELLEST

partner, vanemad, arst

Sellest rääkimine on vahel raske. Siin lehel toodud nõuanded on mõeldud sinu teadlikkuse tõstmiseks. Samuti aitavad need sul esitada õigeid küsimusi õigetele inimestele, et saada vajalikke vastuseid.

  OLULISED PUNKTID:

  Kui otsustad rääkida kellegagi kontratseptsioonist või mõnest muust tähtsast otsusest, tasub meeles pidada paari asja.

  1. Ole enesekindel

  Unusta valehäbi. Seks on normaalne elu osa ja kontratseptsioonist rääkimine näitab, et astud vastutustundlikke samme enda kaitsmiseks. Asi ei olegi ainult kontratseptsioonis, vaid vastutuse võtmises. Sa võid enda üle uhke olla.

  2. Ole informeeritud.

  Tee ära kodutöö. Kõiki vastuseid ei suuda sa niikuinii leida, aga teema tundmine tõstab enesekindlust ja aitab teenida vestluspartneri austust. See näitab küpsust ja sellest seksikamaid asju on vähe.

  3. Ole aus.

  See ei ole tööintervjuu ja sa ei pea müügikõnet, vaid soovid leida enda jaoks parimat lahendust. See eeldab sinult ausust. Mitte keegi ei saa sulle head nõu anda, kui nad ei tea tõde. Eriti kehtib see arstide puhul. Räägi ausalt oma minevikust, vajadustest ja hirmudest, sest vaid nii jõuad enda jaoks sobivaima lahenduseni.

  TÜDRUKUTE JUTUD

  PARTNERIGA RÄÄKIMINE

  Lähenege üksteisele rohkem kui ühel viisil.

  Kui sa tunned ennast teise inimesega piisavalt mugavalt, et seksuaalset lähedust nautida, siis ei tohiks ka temaga seksist rääkimine ebamugavust tekitada. Kui sa muretsed, kas partnerit on testitud, milline on tema suhtumine kontratseptsiooni jne, siis küsi julgelt. Ära lase ennast survestada ja ära tee midagi, mida võid hiljem kahetseda. Kui partner nii ei arva, siis võid olla koos vale inimesega, sest vahekord põhineb usaldusel ja ilma selleta pole see üldse lõbus.

  Miks mitte uurida meetodeid koos partneriga?

  Kui sa ei suuda sõnu leida, proovi need üles kirjutada.

  Kui sul on raske oma tunnetest rääkida, siis kirjuta kiri. See võib kõlada vanamoeliselt, kuid on hea viis oma mõtteid väljendada, ilma et ärevus või kohmetus segama hakkaks.

  tüdruk räägib oma poiss-sõbraga kontratseptsioonist

  VANEMATEGA RÄÄKIMINE

  Nad olid ka kunagi sinuvanused.

  Kuigi sa ei taha sellest midagi kuulda, siis ka sinu vanemad on seksinud ja teevad seda ilmselt nüüdki. Jah, nii see on. Mis sa arvad, kuidas nad üldse kokku said? Ikka samamoodi kui sina ja sinu partner – väike flirt ja omavaheline tõmme ja siin sa oledki. Küsi nende kogemuste kohta ja palu neil nõu anda. Nad mitte ainult ei hooli sinust, vaid on selle kõik ka läbi elanud. Seega esita küsimusi ja kuula hoolikalt, mida neil on öelda.

  tütar räägib emaga kontratseptsioonist

  JÄÄMURDJA

  Valmista end ette. Enne alustamist otsusta, kui palju või vähe sa tahad oma vanematega jagada. Sina tunned neid kõige paremini, seega on see sinu otsus. Vahel on lihtsam kasutada näitena sõpra: „Julia ja tema kutt räägivad vahekorrast, mis te sellest arvate?”. See on hea viis pinda sondeerida, kui sa ei ole kohe valmis endast rääkima.

  RÄÄKIMINE TERVISHOIUTÖÖTAJAGA

  Saa professionaalset nõu.

  Seksist rääkimine on raske ja seda eriti tervishoiutöötaja kabinetis. Pea meeles, et tervishoiutöötaja poole on samalaadse murega pöördutud ilmselt miljoneid kordi, seega ole lihtsalt aus. Samuti kehtib tervishoiutöötajale konfidentsiaalsuse nõue, nii et sinu vanemad ja sõbrad ei saa teada, mida sa arstile rääkisid! Parima võimaliku abi saamise eelduseks ja heade otsuste langetamise võtmeks on ausus, nii et võta ennast kokku. Kõik läheb hästi.

  Valmista end ette

  Sa ei pea tegema tervishoiutöötajaga rääkimisel pikka sissejuhatust. Lihtsalt sõnasta enda jaoks küsimused ja mured, millele vastust või selgitust otsid ja kogu eelnevalt piisavalt infot, et visiit õnnestuks parimal võimalikul moel. All on toodud väike nimekiri, et saaksid end visiidiks ette valmistada.

  NIMEKIRI

  1. Menstruatsioon.

  Arst küsib tõenäoliselt sinu viimase menstruatsiooni kohta. Seega kirjuta üles menstruatsiooni alguse kuupäev ja asjad, mis sulle menstruatsiooniga seoses muret valmistavad.

  2. Ravimid.

  Koosta nimekiri ravimitest, mida sa regulaarselt võtad, koos nimetuste, annuse, sagedusega jne.

  3. Küsimused.

  Kirjuta üles kõik küsimused, mida soovid arstile esitada, et need visiidi käigus ei ununeks.

  tüdruk räägib arstiga kontratseptsioonist