MIDA TEHA, KUI ME OLIME KAITSMATA VAHEKORRAS?

Kui sa olid kaitsmata vahekorras, kogemata või mitte, ja murepilved kogunevad, siis oled õiges kohas. Loe edasi.

ÄRA SATU PAANIKASSE!

Kaitsmata vahekord ei ole kõige targem otsus, kuid see pole ka maailma lõpp. Järgi alltoodud juhiseid ja kõik saab korda. Kaitsmata vahekord ei tohi siiski kujuneda harjumuseks, sest ühel päeval võivad tagajärjed olla soovimatud.

unprotected sex advice
unprotected sex advice pregnancy test

ME OLIME KAITSMATA VAHEKORRAS JA MA KARDAN, ET OLEN RASE

Rasedusest teada saamine võib olla elu parim või hirmutavaim uudis. Igal juhul peaksid võimalikult kiiresti välja selgitama, kas sa oled rase.

KÄSUD JA KEELUD

  • Räägi oma arstiga nii kiiresti kui võimalik.
  • Kui vahekord leidis aset vähem kui 72 tundi tagasi, võib raseduse vältimiseks võtta hädaabipilli. Mida varem SOS-pilli võtta, seda efektiivsem see on.
  • Sa võid osta koduse rasedustesti, kuid pöördu kindlasti ka arsti poole.
  • Ära oota ega peida pead liiva alla, sest „minuga ju selliseid asju ei juhtu“ ja „kõik saab korda“. See ei ole kindel ja nii võid end leida palju raskemast olukorrast, kui siis, kui oleksid probleemiga kohe tegelenud.

TÄHELEPANU!

Toimi kiiresti. Hädaabipille võib võtta kuni 72 tundi pärast kaitsmata vahekorda, kuid pillid on kõige efektiivsemad esimese 12 tunni jooksul. Räägi tervishoiutöötajaga, nad oskavad sind aidata. SOS-pillid on mõeldud hädaolukordadeks ja neid ei tohiks regulaarselt kasutada. Vii end kurssi rasestumisvastaste meetoditega ja pea nõu arstiga.

ME OLIME KAITSMATA VAHEKORRAS JA MA KARDAN, ET MA SAIN SUGULISEL TEEL LEVIVA HAIGUSE

Sa olid kaitsmata vahekorras ja kardad, et oled nakatunud. Mitte kõigil sugulisel teel levivatel haigustel ei ole nähtavaid sümptomeid. Isegi kui sa arvad, et kõik on korras, lase ennast testida!

Sugulisel teel levivad haigused ja laboratoorium

TÄHELEPANU!

Sugulisel teel levivad haigused ei lähe ise ära. Kui sa kahtlustad, et võisid kaitsmata vahekorras olles nakatuda, lase ennast testida. Loe rohkem sugulisel teel levivate haiguste kohta.

LEIA KOHALIK TUGI

MILLINE RASESTUMISVASTANE MEETOD MULLE SOBIB?