prev

Katkestatud
suguühe

next

Muu meetod

Kuigi laialt kasutusel, ei peeta seda rasestumisvastaseks meetodiks.

EFEKTIIVSUS
TAVAPÄRASEL
KASUTAMISEL

78% Info

Katkestatud
suguühe

Kasuta neid õigesti!

78%

Efektiivsus tavapärase kasutamise korral

Kui on oht ebaõigeks kasutamiseks, mittejärjekindlaks kasutamiseks või inimlikuks veaks.

96%

Efektiivsus õige kasutamise korral

Kui vahendit kasutatakse 100% täpsusega, ei manustata ise ja kasutatakse täpselt juhiste järgi.

Umbes %s naist 100-st rasestub aastas soovimatult

Umbes %s naine 100-st aastas soovimatult

Ilma rasestumisvastaste vahenditeta rasestub aastas 85 noort naist 100-st.
Pidage meeles, et kui te seda teete, tehke õigesti.


SKEEM

IGA KORD Info

Katkestatud
suguühe

Kasuta neid õigesti.

Peenis tuleb iga vahekorra ajal enne seemnepurset tupest välja tõmmata. See on väga ebausaldusväärne meetod ja ei tee muud, kui piirab munarakuni jõudvate seemnerakkude arvu.

KASU

 • Tasuta
 • Spontaanne

  KATKESTATUD NAUDING

  Katkestatud suguühte meetodil puudub teaduslik komponent – see meetod on tõenäoliselt vanem kui sõna teadus. Katkestatud suguühte meetod (coitus interruptus) eeldab tugevat enesekontrolli, kogemust ja partneri usaldamist. Sellisena on see meetod väga ebausaldusväärne. Meetodi põhimõte on see, et mees tõmbab suguti tupest välja enne seemnepurset, piirates nii võimalust, et seemnerakud võiksid munarakuni jõuda. Kuid mitte kõik seemnerakud ei vabane orgasmi ajal, mõned on pisut innukamad, ja isegi kui vahekord katkestada, võib rasestuda.

  Katkestatud suguühte meetod
  Kuidas kasutada katkestatud suguühte meetodit

  KUIDAS

  Katkestatud suguühte meetod ei ole raketiteadus: mees tõmbab peenise välja enne seemnepurset, et vähendada seemnerakkude tuppe sisenemise riski ja sellega munaraku viljastamise võimalust. Võtmesõna on siinkohal „vähendama”. Seemnerakud eralduvad ja võivad ikkagi munaraku viljastada. Katkestatud suguühte meetodit kasutavad mehed peavad teadma, millal nad jõuavad sellesse punkti, kus seemnepurset ei saa enam tagasi hoida või edasi lükata. Kui sa ei suuda seda hetke täpselt ennustada, ei ole katkestamine efektiivne. Rasestumine on võimalik isegi siis, kui mees tõmbab peenise välja õigel ajal. Mõned eksperdid arvavad, et eelsperma võib kusitist kaasa haarata piisavalt seemnerakke, mis on sinna jäänud eelmisest seemnepurskest ning rasestumine võib siiski aset leida.

  See ei ole meetod, mida soovitaksid tervishoiutöötajad või miljonid inimesed, kes on seda proovinud, naudingu katkestanud ja ikkagi soovimatult rasestunud.

  PLUSSID JA MIINUSED

  • Teised ravimid ei mõjuta selle toimimist
  • Seda saab kasutada imetamise ajal
  • Hormoonivaba
  • Väga ebausaldusväärne
  • Katkestab vahekorra
  • Ei kaitse HIV-infektsiooni (AIDS) ega teiste sugulisel teel levivate haiguste (STLH) eest

  KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

  Kas katkestatud suguühte meetodi puhul on mõni asend parem kui teised?

  Katkestatud suguühte meetod eeldab tugevat enesekontrolli, kogemust ja usaldust ning sellisena on see üsna ebausaldusväärne. Katkestatud suguühte meetodi puhul tõmbab mees enne seemnepurset suguti tupest välja, piirates nii võimalust, et seemnerakud võiksid jõuda munarakuni. Iga seemnepurske ajal vabastatakse kuni 400 miljonit seemnerakku. Kõik seemnerakud ei vabane siiski alles seemnepurske ajal. Mõned neist on innukamad ja võivad naise emakas elus püsida kuni viis päeva. Seega on võimalik rasestuda ka vahekorra katkestamisel.

  Kas pesemine aitab pärast katkestatud vahekorda rasedust vältida?

  Üldse mitte, kuid parem on pesta ja veenduda, et seemnevedelik ei satuks tupe lähedale ühe kuni kuue tunni jooksul, mis on seemnerakkude eluiga väljaspool keha.

  Kas katkestatud suguühte meetod toimib ka ovulatsiooni ajal?

  Kuna naine on kõige viljakam mõni päev enne ja pärast ovulatsiooni, pole vahekord sel ajal soovitatav, kui naine ei soovi rasestuda. Isegi kõige lollikindlamatel kontratseptsioonimeetoditel on väike ebaõnnestumise määr ja kuna katkestatud suguühte meetod õnnestub ainult 78% juhtudest, on parem vahekorda sellel ajal vältida.

  Kui efektiivne on katkestatud suguühte meetod?

  Katkestatud suguühe on vähem efektiivne kui enamik teisi kontratseptsioonimeetodeid. Tavapäraselt on selle efektiivsus ainult 78%, mis tähendab, et 22 naist 100-st, kelle partner kasutab katkestatud suguühte meetodit, jääb rasedaks aasta jooksul.

  Kas igaüks võib kasutada katkestatud suguühte meetodit?

  Katkestamine eeldab mehelt head enesekontrolli. Mees peab olema võimeline ja soovima peenise enne seemnepurset välja tõmmata. Kui ta ei tõmba peenist välja enne seemnepurset, võib tema partner rasestuda. Samuti võib väike kogus seemnevedelikku vabaneda tuppe enne täielikku seemnepurset ka ilma mehe teadmata. Isegi selles väikeses seemnevedeliku koguses võib olla piisavalt spermatosoide raseduse põhjustamiseks ning sugulisel teel levivate haiguste ja HIV ülekandmiseks.

  Kas ma võin jääda rasedaks isegi siis, kui mu partner tõmbab peenise korrektselt välja?

  Isegi kui sa usaldad oma partnerit ja tead, et ta tõmbab peenise õigel ajal välja, võid rasestuda, kui sperma satub tuppe. Seemnerakud võivad olla elujõulised kuni kuus tundi väljaspool mehe keha, näiteks kätel. Kui seemnerakud jõuavad eelmänguga või muul viisil naise tuppe, on võimalik, et spermatosoidid jõuavad naise kehavedelike abiga emakasse. See võib juhtuda ka siis, kui kusitisse jäänud seemnerakud eelmisest seemnepurskest satuvad naise tuppe eelspermaga.