prev

Meeste kondoom

next

Barjäärimeetod

Meeste kondoom on lateksist või polüuretaanist piklik ümbris, mis asetatakse enne suguühet mehe kõvastunud peenisele

EFEKTIIVSUS
TAVAPÄRASEL
KASUTAMISEL

82% Info

Meeste kondoom

Kasuta neid õigesti!

82%

Efektiivsus tavapärase kasutamise korral

Kui on oht ebaõigeks kasutamiseks, mittejärjekindlaks kasutamiseks või inimlikuks veaks.

98%

Efektiivsus õige kasutamise korral

Kui vahendit kasutatakse 100% täpsusega, ei manustata ise ja kasutatakse täpselt juhiste järgi.

Umbes %s naist 100-st rasestub aastas soovimatult

Umbes %s naine 100-st aastas soovimatult

Ilma rasestumisvastaste vahenditeta rasestub aastas 85 noort naist 100-st.
Pidage meeles, et kui te seda teete, tehke õigesti.


SKEEM

IGA KORD Info

Meeste kondoom

Kasuta neid õigesti.

Iga vahekorra ajal tuleb kasutada uut kondoomi.

KASU

 • Kaitseb sugulisel teel levivate haiguste eest
 • Odav
 • Kerge kasutada

  TEEJUHT MEESTELE

  Võib jääda ekslik mulje, nagu puudutaks puberteet, rasestumisvastaste vahendite kasutamine ja täiskasvanuks saamine ainult naisi, sest enamus selleteemalisi materjale on suunatud just neile. Siin on aga vastav teejuht meestele. Tutvu sisuga ja vii end kurssi oluliste teemadega.

  Kondoome on saadaval erinevas suuruses ja erineva kujuga. Samuti valmistatakse neid erinevatest materjalidest. Nii on ka allergia või ülitundliku nahaga inimestel võimalik leida endale sobiv kondoom.

  Kontratseptsioon – teejuht meestele
  • Meeste kondoom, populaarne kontratseptsiooniviis
  • Kuidas kasutada meeste kondoomi

  KUIDAS

  Kondoomi kasutamine on lihtne: rulli kondoom erekteerunud peenisele vahetult enne vahekorda. Kui vahekord on läbi ja kondoomi töö tehtud, tuleb peenis enne lõtvumist välja tõmmata. Kohe pärast seemnepurset suru kondoom vastu peenisejuurt, et vältida selle mahalibisemist ja sperma lekkimist peenise väljatõmbamisel. Kasuta kondoomi ainult üks kord ja viska see pärast kasutamist ära.

  Uuri kindlasti, mis tüüpi libestit tohib konkreetse kondoomiga kasutada, sest mõned libestid võivad kondoomi materjali kahjustada. Näiteks ei sobi kokku õlipõhine libesti ja lateks. Kui neid koos kasutada, võib kondoom puruneda või maha libiseda.

  PLUSSID JA MIINUSED

  • Seda saab kasutada siis, kui vaja
  • Lihtne kaasas kanda
  • Teised ravimid ei mõjuta selle toimet
  • Võib kasutada imetamise ajal
  • Hormoonivaba
  • Lihtne kasutada
  • Parim kaitse HIV/AIDS-i ja teiste sugulisel teel levivate haiguste (STLH) eest
  • Katkestab vahekorra
  • Võib vale kasutamise korral vahekorra ajal puruneda või maha libiseda
  • Mõned inimesed on latekskondoomidele allergilised
  • Võib põhjustada ärritust või allergilisi reaktsioone (kui oled lateksile allergiline, proovi polüuretaanist valmistatud kondoome)

  KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

  Kas kondoomid on efektiivsed HIV ja teiste sugulisel teel levivate haiguste vastu?

  Jah. Kondoomid pakuvad kaitset sugulisel teel levivate haiguste eest. Tegelikult on kondoomid ainus kontratseptiivne meetod, mis kaitseb sugulisel teel levivate haiguste eest. Kondoomid vähendavad erinevate STLH-de riski erineval määral, sest infektsioonid levivad erinevalt – mõned levivad kontaktiga kehavedelike kaudu, teised aga nahakontakti kaudu.
  Üldiselt on uuringutes näidatud, et kondoomid on kõige efektiivsemad selliste sugulisel teel levivate haiguste ennetamisel, mis levivad kehavedelike kaudu, nagu klamüüdia, gonorröa ja HIV. Kondoomid võivad vähendada ka ohtu saada haigusi, mis levivad nahk-nahk kontaktiga, nagu herpes ja inimese papilloomiviirus (HPV), kuid kondoomid kaitsevad nende eest ainult siis, kui haavandid on piirkondades, mis on kondoomiga kaetud.

  Kuidas kondoome testitakse?

  Nii kontrollasutused kui ka kondoomitootjad teevad mitmeid teste. Nende hulka kuulub elektrooniline testimine, veelekke test, õhu lekkimise test ja tugevustest.

  Kuidas on võimalik kontrollida, kas kondoomi on ohutu kasutada?

  Kontrolli säilivusaega, standardite märgist (FDA, ISO, CE või British Standard Kite Mark) ja seda, et neid on säilitatud õigetes tingimustes.

  Kas naiste kondoome on raskem kasutada kui meeste kondoome?

  Nagu kõigi barjäärimeetodite puhul, nõuab nende kasutamine harjutamist. Kui sul on selge, kuidas neid kasutada, peaksid sellega hakkama saama.

  Kui sageli võib kondoomi kasutades rasestuda?

  Võrreldes tänapäevaste hormonaalsete meetoditega on kondoomid vähem usaldusväärsed ja efektiivsed raseduse eest kaitsmisel, kuid need on ainus meetod, mis kaitseb sugulisel teel levivate haiguste, sealhulgas HIV/AIDS-i eest.

  Kui tõhusalt kaitsevad kondoomid raseduse eest? Kui kondoom puruneb, kui suur on rasestumise tõenäosus?

  Juhendi järgi kasutamisel (st kondoom ei purune) on need raseduse ennetamisel ja sugulisel teel levivate haiguste eest kaitsmisel väga efektiivsed. Kui kondoom puruneb ja naine ei kasuta ühtegi teist rasestumisvastast vahendit (nt pille), on rasestumise risk olemas. Sellisel juhul tuleb kaaluda hädaabikontratseptiivi kasutamist. Samuti on risk nakatuda sugulisel teel levivatesse haigustesse.

  Kas kondoome on erinevas mõõdus?

  Kondoome valmistatakse erinevas pikkuses ja erineva laiusega ning erinevad tootjad pakuvad erinevaid suurusi. Kondoomidel ei ole standardset pikkust, kuigi looduslikust kummist valmistatud kondoomid venivad ja sobituvad mehe erekteerunud peenise pikkusega. Ka kondoomi laius võib erineda. Mõned kondoomid on kitsamad, teised jälle laiemad.

  Kas kondoomi võib kasutada vee all?

  Kui sa tahad kasutada kondoomi vee all, pead selle peale panema enne vette minemist. Kui vees on kemikaale (nt kloori) või lisaaineid (seep, vanniõli, vannivaht), võivad need lateksit kahjustada.

  Kas raseduse vältimisel on parem kasutada kaht kondoomi ühe asemel?

  Kahe meeste kondoomi või meeste ja naiste kondoomi samaaegne kasutamine ei ole hea idee, sest hõõrdumise tulemusel võivad mõlemad kondoomid katki minna. Kui sa tahad vahekorra ajal lisakaitset raseduse vastu ja muretsed kondoomi purunemise pärast, kasuta teist kontratseptsiooni viisi. Pillide, plaastri, tuperõnga või ESS-i kasutamine koos kondoomiga annab topeltkaitse raseduse eest ja ühtlasi sugulisel teel levivate haiguste eest.

  Mis on parim koht kondoomide ostmiseks?

  Sõltub riigist, kus sa elad, kuid enamikus riikides saab kondoome osta apteekidest ja toidupoodidest. Samuti võib kondoome hankida pereplaneerimise keskustest ja mõnedelt arstidelt.

  Kas meeste või naiste kondoomi kasutamine muudab vahekorra vähem nauditavaks?

  Mõned inimesed leiavad, et kondoomid takistavad spontaansust ja vähendavad tundlikkust, kuid nende kasutamine võib olla lõbus, kui oled nende paigaldamise selgeks saanud.